Uradni list - telesna okvara

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 13. dec 2006 18:42 | ogledi: 6.601 | odgovori: 12

Pozdravljeni

potrebujem vašo pomoč. Čez nekaj dni imam ocenitev na invalidski komisiji za % telesne okvare zanima me ali pozna kdo kakšno spletno stran, kjer so objavljeni vsi telesni organi z okvaro ( operacije, mankajoč organ v telesu, gluhota....), da bi točno vedela koliko približno % bi morala dobiti, ker imam občutek, da se ne držijo pravilnika in kar na videz ocenjujejo tvojo okvaro ( temu bi rekla če fino lepo izgledaš te smatrajo da ti nič ne manjka ) , saj po tolikih papirjih bi lahko ocenili mojo okvaro brez moje prisotnosti. zanima me če je kdo že imel te izkušnje in če je bil zadovoljen z ocenitvijo in če ni bil kam se lahko pritoziš oziroma kdo je priostojen da ti da konkretne informacije uradne. rada bi prišla malo poučena na komisijo. Ker vsi vemo da zdravstvo gleda na vsak tolar, kljub temu da jim plačujemo kar lepe vsote.

hvala za kakršnokoli pomoč

vegeterianka

Temo je spremenil(a) vegeterianka dne 13. dec 2006 18:53:19

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

13. dec 2006 19:06

Kako dela zdravstvo z našim tolarjem, so pokazali ob uvedbi zasebne helikopterske pomoči. Namesto 80 milijonov na leto,kolikor je bilo stroškov za posege z vojaškimi in policijskimi helikopterji, bo odslej šlo 400 milijonov zasebniku. Ker pri policiji in vojski zdravstvo ni plačevalo dežurstev ,prirpavljenosti, usposabljanja ekip in podobnega, ker sta to krili pristojni ministrstvi v okviru svojih rednih aktivnosti, zdaj pa bo država te iste vojake in policiste še vedno enako plačevala, le da niti služili več ne bodo s heikopterji. Bo pa država zato plačevala dežuranje, pripravljenost, usposabljanje in amortizacijo ter vsak poseg posebej za zasebno helikopetrsko službo. Pa tudi če bi šlo za državni organ bi bilo enako, da ne bi kdo misli, da me moti zsebnik. Daleč od tega. Me pa moti država, ki bo šparala na meni (naj vam ne govorim, kaj vse je treba plačat, pa do nedavnega še ni bilo treba, gre pa osnovne storitve, ne izvenserijske posege...), po drugi strani pa meče denar z lopato skozi okno. Ker kaj je drugega kot metanje deanrja proč, če na novo in pet krat več plačuješ za nekaj, kar že obstaja, in bi bilo treba sistem samo izpopolnit oziroma izboljšat... vegetarianka, dvomim, da take cenitve obstojajo na interentu, ker to ni tako preprosta reč. Odvisno je od vsakega posameznika, zato tudi moraš stopiti pred komisijo. Če pa z odločitvijo ne boš zadovoljna, ti v sklepu oziroma odlčobi, ki jo dobiš, piše, komu in v katerem roku se lahko pritožiš. Roka se pa le drži, če bo prišlo do tega, da ti ne bi zaradi takega formalnega razloga zavračali pritožbe. To še posebej radi počno. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. dec 2006 20:00

Pred dvema mesecema sem kot zmešana iskala podatke, ki pa jih je res težko najti. Tole sem našla na strani Zveza delovnih invalidov Slovenije. Prvi link je ODLIČEN in vsebuje najbrž vse, kar mora vedeti invalid v zvezi z uresničevanjem svojih pravic ( ima 127 strani). Si ga je vredno shraniti. Drugi link pa je nabor podatkov in je malce težko najti, se pa z nekaj potrpljenja da. Zanimivo, Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje in Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve tega NIMA, čeprav bi to nujno moralo biti na enem mestu. Prijateljica, za katero sem iskala podatke in pričakuje invalidnino zaradi odstranjene tudi druge dojke, od obravnave 23.10.2006 sploh ni dobila niti odgovora. Da je jasno, kje je ta " dežela danska gnila" !!! http://www.zveza-zdis.si/content/vodnik_po_pra http://www.zveza-zdis.si/index.php?module=Cont frina

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

13. dec 2006 21:07

Zveza delovnih invalidov Slovenije to sem tudi jaz našla pred mesecih samo ravno to me zanima koliko se držijo tega uradnega zapisnika ali kar na svojo roko ocenjujejo. Zato me zanima če ima kdo izkušnje z ocenitev telesne okvare na komisiji, ker se bojim da me bodo premalo ocenili kakor je v pravilniku. vegeterianka

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

13. dec 2006 21:31

a mi lahko po9ves zakaj gres na invalidsko za presodek ti lahko jz dam podatek moja diagnoza odsrranjeno debelo crevo 60 procentov odsrranjene levi rezenj pljuc 10 procentov skupaj 70 procentov danes je tezko dobiti telesno okvaro no ce ti bo kaj pomagalo je pa res kaksna je diagnoza mislim pa tud kaksne so voplje no ne skrbi ko gres na ik so vsi trije clani iz drugiuh obcin sestavljajo kirurg nevropsihiater ter varnostni ing v mojem primeru je so bili iz kk mb in velenja no lp vesna vesna kovačič

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. dec 2006 22:35

Vesna, telesne okvare se nikoli ne seštevajo na tak način, ampaj je to posebna metoda. Pri ostranjeni dojki: 1. dojka, 40 %, obe dojki 60% ( v obeh primerih je šlo za radikalen poseg). Pri privem linku je tudi opisan postopek pritožbe in mnogo koristnih nasvetov za bitko z "zdravniki", ki pa je tvegana. Ima precej izkušenj z IK in sem jim nekoč rekla: Upam, da bom umrla ali pa se upokojila zdrava, da ne bo treba niti vam, niti vam podobnim presojati o moji stopnji invalidnosti. Naj kot primer povem: gospa, doma na kmetiji, kjer je SAMA z ostarelo taščo obdelovala grunt, je nekajkrat padla v nezavest v službi. Bojda zaradi srca. Sama je pokosila cel hrib ( priča!) in smo poslali kontrolorja, pa ravno takrat ni bilo nič. Na komisiji so jo brez pripomb upokojili takoj, pri 40letih, čeprav je imala skrajno nezahtveno pisarniško delo. In se pogovarjava s tisto pričo: ali je res bolana, ali simulira, ali ( se ne upam napisat!). Kaj pa, če ženska umre,kar nenadoma, potem pa naju bo pekla vest.Upokojili so jo samo zaradi težav s srcem, pa ni spadala v skupino, ki bi ji grozila izguba službe. Vas zanima, kaj se je zgodilo potem. To je bilo leta 1992. Ženska je od takrat kar naprej v časopisu: smučarska prvakinja v veleslalomu za svojo starostno skupino, prvakinja med tenisačicami našega območja, med zmagovalci starejših gasilk. Vozi kosilnico po tistih bregovih, da se kar kadi za njo. Praktično žari od zdravja.....Mineva 14 leto njenega aktivnega življenja. Zaradi srčne bolezni pa po presoji zdravniške komisije ni mogla niti odlagati dokumentacije.Kar ni niti psihično zahtevno, telesno pa tudi ne. V primerjavi z obdelavo kmetije, skrbjo za kar nekaj repov v hlevu pa sploh... Vem, da so na komisiji krivični. Včasih razdraženi,tudi nesramni do zavarovancev, ki jih je strah, kaj se bo zgodilo, včasih so presoje tako neumne, da bi se še privezane krave smejale ... Ampak tako je pač v zdravstvu. Eni so dobri ( in takih se veselimo) in eni poklicu niso v čast ( in takih ni dobro srečati). Saj tudi življenje ni enako prijazno do nas, vsak pač nosi svoj križ ... frina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. dec 2006 4:06

Kot je napisala frina, delajo v komisiji po svoje. Jaz sem bila pred kratkim na komisiji. Živa katastrofa. Po nihovem pravilniku bi morala biti najmanj 80% invalid, vendar so mi napisali, da sem zdrava in da imam 7 stopnjo invalidnosti in 40% priznano okvaro. ??????????? Ko sem to prebrala, nisem vedela, ali se naj smejim ali pa jočem. Pa sem se lepo odpravila k eni pravnici in sve vložile pritožbo. Kaj bo, bom pa videla. Sam pregled je takšen, kor da ocenjujejo kravi zobe, ne pa telesno okvaro pri človeku. Poznam pa zelo bolne ljudi, srčne bolnike z dializo in sladkorjem, kjer se jim bolniška vleče že 2 leti in so po oceni komisije zdravi in lahko delajo 8 ur v tovarni. Ali pa zdrave ljudi, ki so se upokojili in sedaj okoli norijo popolnoma zdravi. Sedaj pa ne vem, kdo je bolj nor, tisti na komisiji ali pa bolniki. Takšen vtis sem dobila. Kyara

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

14. dec 2006 7:00

Vesna, takole sem upokojena 1 stopnja invalidnosti pri starosti 30 let in ko so me upokojili so me pozabili še oceniti telesno okvaro. Moja diagnoza je dolga ko jara kača. Tudi jaz sem brala pravilnik in imam kopiranega in po pravilniku bi morala biti najmanj 80 % do 90 % ( to je bolj malo verjetno ) kje naj začnem pri diagnozi hmmmmmm: - brez ene ledvice - miokradni infarkt med operacijo - operacija desne noge zaradi uničenih žil in sem dobila neko plastiko notri - štiri operacije odprtega srca - operacija palatoshize - imam napade hitrega bitja srca zato imam vstavljen ICD, ki mi sproža elektrošoke nekateri me boste prepoznali po tej diagnozi kdo se skriva pod tem nickom....hihihi.... glavno po vseh kriterijah bi morala dobiti največ 80 %....naj pa pojasnim da so me bebci zavrnili upokojitev prvič, ker sem prelepo izgledala kljub temu da nikoli ne veš če bom prišla v službo ali padla skup na cesti, dokler nisem napisala tako pritožbo da me je drugi kraj dal takoj v upokojitev brez da bi prišla se jim pokazat....to je danajšnja invalidska komisija ko lahko na pol v krsti prideš pa te bodo mogoče usmili in te dali v penzijo. In njih nič ne gane koliko operacij je za teboj in koliko bo še za teboj. Vlogo sem dala notri februarja in do julija so se komisija spomnila da bi bilo lepo če bi jim prinesla še obremenilini test ali še kakšen izvid, sem mislila da bom počila od jeze. Splošnemu zdravniku sem oodgovorila, če bi si morala še kakšno roko zlomiti ali mislijo da tečem 45 km vsak dan, saj komaj včasih do prvega nastropja pridem in potem sem lepo čakala in čakala da so se zbudili in komaj sedaj decembra povabili da se me gospoda ogleda ( seveda moram povdariti, da je ZPIZ izgubil mojo dokumentacijo v julijo ko sem morala dati notri še dodatne papirje.) tako da uživam z komisijo mislim da bomo plesali pravi boj ples tisti dan. vegeterianka

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

14. dec 2006 7:58

draga frina na ta nacin sem prisl av invalisko nevem zakaj nasprotujes sem prebrala iz mojih aktov ki sem bila ocenjena za na komisiji in seem 6 let v invalidski i mislim po mojem mnenju sem se pozanimala za tvojo diagnoza da bi mogla bit v invalidsko okvara pa bi mogla bit 70 procentna lahko ti posljem po zs lkok naj bi dobila tud nadomestila lp vesna pa brez zamere frina ce nebo ti ratalo ti bom pomagala pri pritozbi vesna kovačič

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

14. dec 2006 8:37

Vesna se lahko pozanimaš tudi za mojo diagnozo koliko % in koliko približno bi znašalo nadomestilo lep pozdrav vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti